NASZA MISJA

Pomysł powołania niniejszego serwisu zrodził się z obserwacji kilku zjawisk występujących na polskim rynku usług prawnych.

Z jednej strony zaobserwować można niepokojące, rzeczywiste efekty tak zwanej  „deregulacji zawodów prawniczych”. Proces ten doprowadził do dramatycznego spadku jakości usług prawniczych, świadczonych częstokroć przez osoby, które nie posiadają stosownego przygotowania do wykonywania zawodu adwokata, radcy prawnego, czy notariusza. Dotyczy to zarówno kształcenia akademickiego, jak i kształcenia zawodowego. Należy zauważyć, iż uprzednio, model przygotowania zawodowego wzorowany był na kształceniu pod okiem mistrza – patrona. Niestety  w chwili obecnej mistrzów jest już niewielu, rodzi się zatem uzasadnione pytanie, czy osoby, które świadczą usługi prawnicze zostały należycie przygotowane do pełnienia swoich obowiązków.

Nasz serwis ma na celu zapewnienie najwyższej jakości świadczenia usług prawniczych i w tym celu powołana została Komisja Etyki i Kwalifikacji Zawodowych, w skład której wchodzą prawnicy z dużym doświadczeniem zawodowymi i cieszący się ogromnym autorytetem. Celem działania tejże Komisji jest zagwarantowanie naszym Klientom odpowiedniego poziomu doświadczenia oraz przygotowania zawodowego prawników udzielających porad prawnych naszym Klientom, a nadto prezentowanie przez nich wysokiego poziomu etycznego, tak istotnego przy wykonywaniu działalności prawniczej. Jest bowiem rzeczą niezwykle istotną by prawnik kierował się interesem swojego Klienta, doradzając mu w zgodzie z tymże interesem oraz w zgodzie z  własnym sumieniem, nie bacząc na interes materialny.

Z drugiej z kolei strony, serwis TELEPAPUGA wychodzi naprzeciw potrzebom rynku i pozwala uzyskać pomoc prawną najwyższej jakości bez wychodzenia z domu, przy użyciu telefonu, szybko i sprawnie, a do tego anonimowo. Oferowane usługi adresowane są do wszystkich, którzy w życiu codziennym zmagają się z różnego rodzaju problemami prawnymi.

Serwis oferuje także usługi przeznaczone dla biznesu, szczególnie dla małych i średnich firm, których nie stać na zaangażowanie stałej obsługi prawnej.